İPTAL
Dogalyesem.com sitesinde satılan ürünlerin hiçbirisinin üreticisi değildir. Kendi soframıza koymadığımız hiçbir ürünü sizlere tavsiye etmiyor ve satışını da yapmıyoruz. Aksi satış sözleşmemizde belirtilmediği sürece; Gıda ürünleri için; Türk Ticaret Kanunu gereğince gıda maddeleri, içecekler, çabuk bozulabilecek ürünler veya diğer günlük tüketim maddeleri için cayma hakkı bulunmamaktadır. Et ürünleri, Süt ürünleri, katmer, çörek gibi bazı hamur işi malzemeleri, bir kere gönderimi yapıldığında tekrar kullanılma veya satılma şansı bulunmadığından Türk Ticaret Kanunu gereğince bu ürünler için iptal veya cayma hakkı yoktur. Müşterilerimiz, satın alım işleminden hemen önce onaylarına sunulan Satış Sözleşmesinde yazan şartları kabul ederek satın alma işlemini gerçekleştirir. Türk Ticaret Kanunu gereği aşağıdaki ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz:

 • Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 • Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler. (Örn. (perde ve benzeri ölçü verilerek alınan, tüketici’ ye özel imal edilen ya da dikilen ya da satışa arzındaki durumu Tüketici talebine istinaden değiştirilen, kişiye özel uyarlanan ürünler)
 • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
  Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 • Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
  Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
 • Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 • Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.
 • Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
 • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, ekonomik değerini/tekrar satılabilme özelliğini kaybetmiş, bir kez dahi olsa kullanılmış, herhangi bir şekilde hasar verilmiş, herhangi bir şekilde satıcıdan kaynaklanmayan nedenler ile başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan (konserve ürünler, paketli gıda ürünleri vb. ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İADE
Kargonuz 72 saat geçtikten sonra elinize ulaşırsa, soğuk zincir paketiniz delinmiş, açılmış şekillerde gelirse veya bahsi geçen et ve et ürünleri, süt ürünlerinin soğuk zincir kolisinde ve buz aküsü ile size ulaşmamış olması durumunda bu ürünleri tarafımıza karşı ödemeli olarak iade edebilir ve ücretinizi iadesi talep edebilirsiniz. Eğer bir üründe bozulma söz konusu değil ise ve kanun gereği iade alınabilen bir ürün ise bu tarz beğenmeme ve vazgeçme durumlarında iadenin kargo bedeli müşteri tarafından karşılanır. Diğer ürünlerle ilgili şikayetlerinizde bize siparis@dogalyesem.com e-posta adresinden yazmanızı rica ederiz.